ענת אלקין - מרכז בריאות ואסתטיקה רפואית - מחקר בעיות לב והתקרחות
המרכז לבריאות
ואסתטיקה רפואית
שיער | פנים | גוף
RU
phone6, phone, contact, telephone, support, call
5354*
Hair Solution

60 תשלומים
במימון בהוראת קבע
מרכז בריאות
ואסתטיקה רפואית
טיפולי שיער
טיפולי פנים
טיפולי גוף
מאמרים
Full Lashes
זקן וגבות

מחקר בעיות לב והתקרחות


מחקר חדש מצביע על סיכון מוגבר לתסמונת מטבולית בקרב גברים עם התקרחות גברית מסוג אלופציה אנדרו גנטית  Andro-genetic Alopecia -AGA

המחקר התפרסם בכתב העת הבריטי לדרמטולוגיה British Journal of Dermatology ובחן האם ישנו קשר בין תסמונת מטבולית Metabolic syndrome  לבין התקרחות גברית מסוג אלופציה אנדרו גנטית. המחקר זה שנערך בקרב 740 גברים בגילאי 40-91 מטיוואן בחן את הנושא על רקע מחקרים אחרים בתחום שהצביעו על קשר ישיר או חלקי בין התקרחות גברית לבין תופעות כגון מחלות לב קרדיו-ווסקולריות ומחלות לב של העורקים הכליליים, השמנת יתר, עמידות לאינסולין ועודף לחץ דם.

ממצאי המחקר העלו כי קיים קשר משמעותי בין התקרחות גברית לבין קיומה של תסמונת מטבולית. כמו כן נמצא קשר לקיומם של תסמינים מטבוליים משלימים בקרב גברים הסובלים מהתקרחות גברית וביניהם גורם מרכזי של רמה גבוהה של כולסטרול HDL-C  .

בקרב גברים הסובלים מתסמונת מטבולית התגלה סיכון הגבוה בכ67% להתקרחות גברית. ככל שדרגת ההקרחות גבוהה יותר כך הסיכון ללקות בתסמונת גבוה יותר; בהשוואה לגברים עם התקרחות בינונית – גברים עם התקרחות גברית חמורה היו בעלי סיכון גבוה פי 2.6 לסבול מתסמונת מטבולית.

תסמונת מטבולית הקרויה גם בשם תנגודת לאינסולין או סינדרום X הינה מכלול של מספר תופעות ומחלות. אדם מוגדר כחולה בתסמונת מטבולית כאשר הוא סובל משלוש מתוך חמש תופעות : לחץ דם גבוה, רמות סוכר גבוהות בדם, השמנת יתר על פי רוחב המותניים, שיעור גבוה של טריגליצרידים בדם ורמות כולסטרול HDL.

החוקרים סבורים כי תוצאות המחקר עשויות לסייע בזיהוי מוקדם של תסמונת מטבולית בקרב גברים הסובלים מהתקרחות גברית. התערבות בשלבים מוקדמים של הסינדרום היא חשובה על מנת לצמצם את הסיכון לסיבוכים מאוחרים יותר של מחלות לב קרדיו-ווסקולריות וסכרת מסוג 2.
 
יצירת קשר
5354*
נשמח לעמוד לשירותכם:
מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:

סניף מרכז:
יגאל אלון 157, ת"א
בית פנינת האילון כניסה ב קומת קרקע
סניף בשרון:
רפפורט 3 קניון כפר סבא הירוקה, שר"פ 
רופאים מומחים קומה 11

סניף צפון:
התבור 9 , אורות הירוקה, אור עקיבא
סניף דרום:
שדרות ירושלים 18, אשדוד, קומה 5
דלת מימין בניין
k-towers
(סניף זה כרגע לא פעיל)

* המידע הכתוב באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי