נשירת שיער | ענת אלקין
המרכז לבריאות
ואסתטיקה רפואית
שיער | פנים | גוף
RU
phone6, phone, contact, telephone, support, call
5354*
Hair Solution

60 תשלומים
במימון בהוראת קבע
מרכז בריאות
ואסתטיקה רפואית
טיפולי שיער
טיפולי פנים
טיפולי גוף
מאמרים
Full Lashes
זקן וגבות

נשירת שיער

נשירת שיער הינה אחת מהבעיות הגדולות של בני הדור הנוכחי, בעבר נשירת שיער הייתה בעייתם הבלעדית של אנשים מבוגרים אשר באופן טבעי מפאת גילם המבוגר היו סובלים מנשירת שיער והתקרחות. כיום עם השנים ניתן לראות שהתופעה הולכת וגוברת ואינה רק פקטור של גיל וניתן למצוא גברים ואפילו נשים צעירים אשר סובלים מנשירת שיער והתקרחות. חשוב להבין שנשירת שיער היא כמות מעל כ- 100 שערות ביום - זו נשירה לא תקינה ובמקרה וישנה התקרחות זו סיבה לדאגה.

התמחות הקליניקה היא מציאת שורש הבעיה הגורם לנשירת שיער שהיא הסימפטום וטיפול מותאם אישית בהזרקת תרכובות צמחים בשילוב תרכובות פנימיות לאיזון הגוף ע"י אבחון ממוחשב מתקדם וטיפול ברפואת התדרים - רק כך ניתן להביא לאיזון הגוף ומיצוי מקסימלי של צמיחת השורשים הרדומים. 

מומלץ לא להתחיל עם החומרים הכימיים ולהגיע כמה שיותר מוקדם.

היום אנו כבר איננו מאבחנים רק עם בדיקות דם אשר נותנות מידע כללי אודות המטופל ועל המתרחש בדם עצמו.
אלא מאבחנים ע"י אבחון ממוחשב המתקדם בעולם בסריקת מערכות הגוף וטיפול בתדרים בכך ניתן לקבל אינפורמציה מדויקת על כל המערכות והפרמטרים בגוף, ניתן לזהות את שורש הבעיה ואת הגורמים המאיצים את הגנטיקה ולהתאים טיפול ממוקד ברפואת תדרים.

מחקרים אחרונים מראים כי מתקרחים מתחת לגיל 40 בעלי נטייה לבעיות בכלי הדם, בעיות חילוף מטבולי, מערכת עצבים לא תקינה, חיידקים בקיבה ובעיות ספיגה. וכן 80 אחוז מהגורמים להתקרחות אלו הבעיות הפנים גופניות הללו.

מספר סיבות לנשירת שיער:

גנים ותורשה:

אחת הסיבות המרכזיות שבגללה אנשים צעירים סובלים כיום מנשירת שיער והתקרחות היא עקב הגנים אשר עוברים בתורשה הורמון ה-DHT. כלומר במידה ואחד מהקרובים אליכם סובל מהתקרחות ישנו סיכוי שגם אתם תסבלו מהתקרחות כמובן שלא בהכרח באותה רמה אך הסיכוי לתופעה גדל. ניתן גם לפסוח על דור. במקרה וזאת הבעיה הטיפול אפשרי ביותר רק חשוב להגיע בזמן.

תזונה וויטמינים:

אחד הגורמים לצמיחה בריאה ותקינה של השיער הינו הויטמינים, מינרלים והסדרי התזונה שלכם במהלך היום. במידה ותהיה פגיעה באחד מהמרכיבים האלה של תזונה ושתייה נכונה במהלך היום הסיכוי לסבול מתופעה של התקרחות או נשירת שיער הינה גודלת. תופעה זאת נבדקת ע"י איבחון מתקדם הנותן הרבה יותר אינפורמציה מבדיקות דם. במקרה ומושבות החיידקים בקיבה מרובים חשוב לטפל לפני נטילת וויטמינים כאלה ואחרים.

מצבי רוח:

אנשים רבים לא מודעים לכך שמצב הרוח שלהם עשוי להשפיע באופן ישיר על איבוד השיער שלהם. כיום ישנם מחקרים אשר מוכיחים כי ברגע שאדם נמצא במצב רוח של לחץ, חרדה, דיכאון, כעס ומתח הוא באופן טבעי סובל מאיבוד שיער והתקרחות בעקבות מצב הרוח שלו. ניתן לטפל באמצעות שיחות, דימיון מודרך ותרכובת צמחים המרגיעה את מערכת העצבים בהתאמה אישית ורפואת התדרים המטפלת נקודתית בסטרס ולחץ נפשי.

מחלות עור:

סיבה נוספת לכך שישנם אנשים רבים אשר סובלים מתופעה של איבוד שיער הינה בעקבות בעיות ומחלות עור שונות אשר גורמות לתופעה של איבוד שיער  כך שהשורשים של השיער נפגעים עקב מחלת העור ולעתים אף בעקבות הטיפול במחלה ובכך פעולת נשירת השיער מואצת וגודלת, גם שמנוניות יתר, יובש יתר וקשקשים גורמים לנשירת יתר ועד שלא ננקה את הקרקפת לא ניתן לשקם את השיער ולהביא לצמיחה מחודשת, לרוב מחלות הקרקפת הן סימפטום לנטיה למחלה פנימית בכך אנו חייבים לאזן את הגוף לפי שיטת הנטורופתיה הקלינית,להביא לאיזון הגוף והורדת המתח ושיפור  מטבולי כמובן לאחר הריון, שחלות פוליציסטיות, גיל המעבר וכן בעיות בבלוטת התריס, בעיות מטבוליות וחיידקים בקיבה גורמים לתהליכים פנימיים בגוף.

ע"י אבחון נכון ניתן לאתר את הגורם ולטפל באופן מיטבי בתת קליני
לרוב מדובר בשילוב של מספר סיבות הגורמות או מאיצות את בעיית נשירת השיער וחשוב לאבחן ולטפל נכון.
בראש הפירמידה נמצא DHT המטבולית הפעיל ביולוגית של הורמון הטסטוסטרון אשר יושב על זקיקי השיער וגורם להתכווצותם, ל- DHT יש זיקה חזקה ביותר לקולטן הטסטוסטרון והוא שייך לקבוצת התרכובות הנקראת אנדרוגנים. ההורמון DHT גורם לשלב הגדילה של השערות להתקצר באופן ניכר ובכך גורם להתקרחות.

השיטה שלנו עוזרת לאיזון הגוף לפי שיטת הנטורופתיה הקלינית ורפואת התדרים בשילוב טיפול הזרקת פפטידים וצמחים לקרקפת הדבר גורם לכל שורש רדום להתעורר להתעבות ולהתחזק.

דרכי הטיפול בנשירת שיער:

בעקבות התופעה הגוברת של התקרחות בקרב אנשים צעירים, כיום ישנם חברות רבות אשר מציעות את שרותם בטיפול בהתקרחות ונשירת שיער בקרב נשים וגברים.

אחת הדרכים שהיו עדיפות עד תחילת שנת 2012 על אנשים רבים הסובלים מנשירת שיער הינה האופציה של השתלת שיער. השיטה עובדת באופן של לקיחת שיער מהחלק האחורי של הקרקפת והחדרת זקיקי שיער למקום הנדרש לרוב לא יוצא באופן מושלם והעור נראה כאילו עבר ניקוב ונראה מקומט, אך ניתן לעשות אותה באזור סטרילי משיער בלבד בכך שהזרקת השיער לא תגרום לאזורים נוספים להתקרח במהירות כתגובה מהפוסט טראומה של הטיפול הכירורגי.

דרך טיפול נוספת הינה צריכת ויטמינים, אנשים רבים אשר סובלים ממחסור בויטמינים סובלים מנשירת שיער ולכן צריכת וויטמינים עשויה לעצור את נשירת השיער בלבד, לרוב מטופלים אשר סובלים מחוסרים, מחלות פנימיות וחידקים בקיבה מחקרית נוצרת בגופם בעיות ספיגה ומערכת חיסונית לקויה בכך הדבר זמני לחלוטין.

כיום ישנן מחקרים המראים כי הויטמינים מכילים סינתזה וצריכה מוגברת של ויטמינים לתקופה ארוכה לא בריא לגוף.

ישנם טיפולים רבים היום בשוק הנקראים - בריאות הקרקפת טיפולים אלו כוללים מנורות לד, קסדת לייזר, עיסויים וחיטויים בחומרים וטכניקות שונות, מחקרית הדבר אינו עושה נזק אבל אין שום מחקר כי הדבר מטפל בשורש הבעיה וגורם לצמיחת שיער. הדבר יכול לנקות את הקרקפת ולשפר את הטקסטורה של השיער הקיים בלבד, אך לא לאורך זמן.

דיקור סיני העובד על טיפול במרדיאנים משפר את זרימת בגוף אך אינו מטפל בשורש הבעיה, הדיקור ממעיט את הסימפטומים אך אינו מספיק חזק ודורש תחזוקה שוטפת, רפואת התדרים עובדת גם על מרידיאנים בתוך התאים וגם מטפלת בשורש הבעיה.

הדרך אשר הייתה המוכרת ביותר היא השיטה המערבית והכימית, דרך זו היא נראית הנוחה והזריזה ביותר, רק לבלוע כדור או רק מריחת משחה, זוהי שיטה שנבדקה ביותר בנתוני מעבדה אך גם מהונדסת ביותר ומכילה חומרים אשר בטווח הארוך נפגעים תאים רבים בגוף, לפי מחקרים אחרונים פוגעת ביותר בכבד, בכליות ובעור ואף בחלק מהמקרים  מאיצה את תהליך ההתקרחות לאחר שימוש ממושך.

כמו כן ישנו טיפול של נטילת תרופה בשם פרופסיה אשר מדכא את ההורמון הגברי DHT ולאחר שנה פוגעת בכבד בכליות, בחילוף המטבולי, באון הגברי וגורמת למתח נפשי וכן גם יכולה להאיץ את הנשירה.

כמובן שכל חומר כימי הגוף זוכר ומתרגל וכן לאחר תקופה ממוצעת של שנתיים שלוש מאיץ את תהליך ההתקרחות משמעותית.

מינוקסי הוא חומר כימי הנמרח כמשחה או כקצף לשימוש חיצוני, החומר מעלה את לחץ הדם לקרקפת באזור הנמרח. החומר בטווח הלא ארוך מידי גורם להתמכרות, וכן גורם לשומניות יתר, גירודים ודלקות באזור הנמרח.
הטיפול במינוקסי אינו מצמיח שיער אלא מיועד לשמר את הקיים אך מכיוון שהנשירה נגרמת מגורמים פנימיים בגוף במקרה והגוף אינו מאוזן הנשירה ממשיכה ואף מואצת לאחר שימוש ממושך כך שאיננו ממליצים להשתמש בחומר זה אפילו לא ליום אחד.

ישנם מרכזים ורופאים רבים אשר מזריקים את המינוקסי במזותרפיה או בלחץ אויר דבר היכול אף לגרום לכאבי ראש, סחרחורות וכן לדלקות חמורות בעור.

טיפול אשר פרץ דרך בשנת 2010 והיה נהוג לבצעו עד שנת 2013 היינו הזרקת פלזמה עצמית (פלזמתרפיה -PRP), המבוסס על הזרקת פלזמה המופקת מהדם של המטופל עצמו. לאחר שנוטלים מהמטופל דגימת דם, מפרידים את הכדוריות הלבנות במכשיר צנדריפוגה ומזריקים אותן לעור הקרקפת, במטרה שתאי הגזע שנמצאים בטסיות הדם יגרמו לעצירת הנשירה ולהתחדשות העור.

הטיפול עשוי לעזור לחלק מהמטופלים בעצירת נשירת השיער, אך אינו מצמיח שיער, וגם אם חלק מהאזורים בקרקפת מתעבים - הדבר זמני ואינו מסב תוצאות כמו הטיפול החדשני יותר של הזרקת פפטידים וצמחים. הסיבה לכך שטיפול זה אינו אפקטיבי דיו היא כאמור משום שהזרקת דם בלבד אינה מספיק משפיעה על שורש זקיק השערה אלא אך ורק על העור עצמו, בנוסף שנשירת שיער נגרמת מגורמים פנימיים בגוף וטיפול זה מטפל בסימפטום ולא בשורש הבעיה. מפאת זאת, הטיפול כרוך בתלות לכל החיים, ולא - ישמש כתחבושת זמנית בלבד.

מכשיר פולסים

מכשירי פולסים גלוונים, יונים של אבץ ולפעמים גם מנורות לד או לייזר אינם מאפשרים טיפול מלא ואינם מאפשרים להביא לצמיחת שיער מחודשת בטווח הארוך,
מכשירים אלו יכולים לשפר את מרקם השיער אך הם טיפולים משלימים בלבד לטיפול בנשירת שיער.

כדי לשקם את השיער ולהביא לסיוע בצמיחה מחודשת צריך להגיע לייעוץ ובדיקה אצל ענת אלקין ולהתאים טיפול פנימי חיצוני בהתאמה אישית.

מומלץ ביותר לא להתחיל עם החומרים אשר מציעה הרפואה הקונבנציונלית.

החידוש שלנו הוא שילוב בין שלוש שיטות החדרת חומרים מזינים ותרכובות צמחים חיצוניות ופנימיות שיפור זרימת הדם, רקמות החיבור וניקיון הקרקפת ולבסוף מזותרפיה,
בכך אנו יכולים לעבוד על משטח נקי ולהביא תוצאות גבוהות שנשמרות לכל החיים בתחזוק בייתי מינימלי.

טיפולי שיקום שיער אותם מציעה קליניקת ענת אלקין - כפתרון לבעיית ההתקרחות הם קודם כל בדיקת מצב הקרקפת ובדיקת דם ביוגנוסטיקה במכשיר האבחון  המתקדם ביותר בעולם, המכשיר מאפשר לנו בכמה דקות לבדוק את כל מערכות הגוף ברמת דיוק של 99% דיוק, לזהות אלרגנים שונים, מתכות, דלקות, חיידקים רעלים מצב אנרגטי של הגוף ותהליכים כרוניים בגוף. בכך למצוא בקלות יותר את שורש הבעיה ומקורה בנוסף לבדיקות הדם.

הפיתוח של ד"ר ענת אלקין הינו טיפול מזותרפיה בהתאמה אישית של פפטידים (שרשרת קצרה של חומצות אמינו) וצמחים ללא חומרים משמרים ובהתאמה לכל קרקפת, הדבר גורם לשיקום השיער ומסייע בעידוד צמיחת שיער מחודשת.

הינכם מוזמנים להגיע לפגישת ייעוץ ובדיקה להתאמת הטיפול, לראות ולפגוש מטופלים שמוכנים להראות את עצמם בקליניקה שהגיעו קרחים לחלוטין וגם מטופלים שהגיעו עם דלילות שיער בצורת התקרחות שונה ולהבין את יעילות הטיפול על הגוף והשיער לאורך זמן.

כל התמציות הינן בנוסחה מקורית  - ללא טיפול ההחדרה וללא טיפול בתאים בגוף אין הטיפול יעיל - היזהרו מחיקויים!

אנו מתחייבים שכל התמונות וההמלצות מקוריות ואותנטיות,
הינכם מוזמנים לראות תמונות נוספות ומטופלים בקליניקה.

בקלינקה פועלים רופאים בעלי תעודת M.D. ממשרד הבריאות, המומחים כ"א בתחומו.


בברכה ד"ר ענת אלקין מומחית בנטורופתיה  - אבחון ואיזון הגוף בתדרים  שיקום שיער וצמיחה מחודשת.
 

נשירת שיער
 
יצירת קשר
5354*
נשמח לעמוד לשירותכם:
מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:

סניף מרכז:
יגאל אלון 157, ת"א
בית פנינת האילון כניסה ב קומת קרקע
סניף בשרון:
רפפורט 3 קניון כפר סבא הירוקה, שר"פ 
רופאים מומחים קומה 11

סניף צפון:
התבור 9 , אורות הירוקה, אור עקיבא
סניף דרום:
שדרות ירושלים 18, אשדוד, קומה 5
דלת מימין בניין
k-towers
(סניף זה כרגע לא פעיל)

* המידע הכתוב באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי